WEB TASARIMI
SIKÇA SORULAN SORULAR

 Tel: +90 553 8970534
info@liwebtasarim.com

 Taksim – Beyoğlu
İstanbul – Türkiye

 Web Sitesi Tasarımı ile ilgili Sık Sorulan Sorular

 Whatsapp destek ile       7/24 yazabilirsiniz

SSS. Sıkça Sorulan Sorular

Web sitesi tasarımı ne kadar sürer?

Bir internet sitesi tasarımı süresi Kurumsal Web Tasarımı 1 hafta kadar sürse de  sektör, web sitesi türü, içerik ve SEO çalışmalarına göre değişkenlik gösterse de, yaklaşık olarak 10-60 Gün süre aralığında olmaktadır.

İnternet sitesi tasarım fiyatları?

İnternet sitesi tasarım fiyatları, tasarımı yapılacak web sitesinin türü, içeriği, hedefi, SEO çalışması yoğunluğu, ne tür eklentiler kullanılacağı, hazır tema mı özgün tasarım mı olacak gibi unsurlara göre belirlenmektedir.
Fakat şundan emin olabilirsiniz; Li Web Tasarım en uygun fiyatla internet sitesi tasarımı yapmaktadır.

Web sitem mobil uyumlu olacak mı?

Kesinlikle, tasarım yaptığımız tüm internet sitelerinde mobil uyuma dikkat ediyoruz. Eğer bize bir web sitesi tasarımı yaptırırsanız şundan emin olabilirsiniz.
Web siteniz tüm cihazlarda otomatik olarak değişecek sorunsuz ve uyumlu olarak çalışacaktır.

Size internet sitesi tasarımı yaptırırsam SEO dahil olacak mı?

Kesinlikle evet, Li Web Tasarım yapmış olduğu tüm internet sitesi tasarımı çalışmalarında öncelikle sadelik, kullanışlılık ve SEO konuarına önem vermektedir. Bir çok web tasarımcı SEO çalışması için ya ayrıca ücret ister veya SEO çalışması yapacak bir SEO uzmanına yönlendirir. Bizde bununla karşılaşmazsınız.

Web Tasarımı Nedir?

Web tasarımı nedir? sorusuna bir açıklama getirelim. Web sitesi nedir sorusu için en kısa cevap: İnternet ağında bulunan web tasarım ve yazılım ile şekillendirilmiş bir tanıtım ve sunum çeşididir.
Web siteleri ya da diğer adıyla internet siteleri online ortamda yayınlandıkları domain aracılığıyla ulaşılır olurlar, bu oluşum sayesinde tıpkı sokaktaki dükkan veya sokak tabelası gibi ziyaretçilerin yönlerini bulmalarını sağlarlar.
Web siteleri, sunucular da barındırılır ve domain ile ulaşılabilirler.
Google gibi arama motoru siteleri aracılığıyla ekranlarımızda görüntülenir ve kullanıcı ile etkileşim halinde olurlar.
Web Sitesi Nedir? Konusunu iyice açalım
Web siteleri tek bir sayfadan oluşabileceği gibi bir çok sayfadan da oluşup gezilebilen sayfalar halinde de olabilir. Bazı internet siteleri Web tasarımı ajanslarının ürettikleri bir hizmet ürünü olarak satıcılarıyla buluşur web siteleri birçok amaç için tasarlanıp kullanılabilir.

Web Sitesi Çeşitleri Nelerdir?

Web Sitesi Çeşitleri Nelerdir?

Kurumsal web siteleri:
Firmaların ürün ve hizmetlerini tanıtabileceği tanıtım siteleridir.
E-ticaret siteleri:
Firma veya kişilerin kendi ürünlerini satabileceği site türüdür..
Rezervasyon siteleri:
Hotel, restoran vb. siteler.
Kişisel siteler:
Kişi tanıtım ve CV siteleri.
İlan / emlak siteleri:
Konut, araba, iş arama ve bulma siteleri.
Haber siteleri:
Anlık, günlük, güncel olayların aktarıldığı siteler.
Ajans Siteleri:
Oyuncu, Manken, Model, Hostes vs. meslek üyelerinin sunumlarının yapıldığı E-Ticaret Sitesi benzeri sitelerdir.
Portal siteler:

Turizm, sağlık, şehir rehberi, firmalar rehberi vb. özel bir amaca hizmet eden fonksiyonel sitelerdir.
Mobil siteler:
Mobil kullanıcılarına özel hazırlanan siteler olup tüm çalışmalarımız mobil uyumludur.

Web Sitesi yaptırmak fayda sağlar mı?

Web Sitesi yaptırmak fayda sağlar mı? Kesinlikle evet!
İnternetin hayatımızın içine bu kadar fazla olduğu zamanlarda genel olarak firmaların pek azının bir Web Sitesi Tasarımı yaptırarak internet sitesi sahibi olduğunu biliyor muydunuz?
Fakat buna rağmen ülkemiz de internet kullanımı %51 lere varmış durumdadır.
Küçük işletmelerin büyük bir kısmı web sitesi tasarımı yapılmasına ihtiyaç duymadıklarını düşünüyor. Bunun nedeni, küçük işletmelerin bir web sitesine sahip olmanın kanunen zorunlu ve bunun yanında çok faydası olduğunu bilmemelerinden kaynaklanıyor olabilir.

Web Sitesi Tasarımı Yaptırmanın faydalarını şöyle sıralayabiliriz.
Müşterilerinizin size güvenmesini sağlar
Müşterileriniz tarafından kolayca bulunur olmanızı sağlar
Müşterilerinizle bağınızı güçlendirir.
İşinizi büyütmenizi sağlar.
Firmanızın prestijini arttırır.
İşlerinizi veya ürünlerinizi tüm müşterilerinize zahmetsizce göstermenizi sağlar.
Markanızın değerinin artmasını sağlar.

SEO Nedir?

SEO NEDİR? İngilizce Search Engine Optimization cümlesinin kelime baş harfleridir.
Yani türkçeye çevirirsek “arama motoru optimizasyonu” demektir.
Bir internet sitesinde Google gibi arama motorları için yapılan bütün işlemler için kullanılır.
SEO yapılmasında ki asıl amaç yapılan web sitesi tasarım çalışmaları sonrasında bu internet sitesini arama motoru sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlamaktır.
Arama motorları web sitelerini listeleyebilmek için robot dediğimiz küçük yazılım böcekleri  gönderirler.

Arama motoru optimizasyonu yani SEO yapılmasındaki amaç web sitesinin kıymetini artırarak arama sonuçlarında daha üst sıralara çıkması ve böylece web site ziyaretçi sayısını arttırmaktır.
Bu da internet sitesi sayfalarının arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilmesi ile gerçekleşir.
Detaylı bir SEO çalışması tüm bu arama motoru kriterlerini, sitenin görünümü ve içeriği dikkate alınarak yapılmalıdır.

Dijital tanıtım teknikleri arasında çok önemli yer edinen SEO, bir web sitesi sayfalarının arama motorlarında ki değerini arttırmaktır.
Site ziyaretçilerine rahat kullanım deneyimi yaşatmak ve organik trafiği arttırmak üzere arama motoru kalite yönergeleri doğrultusunda yapılan stratejik çalışmaların tamamıdır.

SEO kelimesi nereden türemiştir?

İngilizcede Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan ve Türkçe de Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen bir deyimdir. “SEO nedir?” sorusuna verilebilecek en basit cevap, hedef alınan sözcükler ve anahtar kelimeler ile, bir internet sitesi sayfalarını arama motoru sonuçlarında yükseltmek için yapılan işlemler bütünüdür.

İnternetin hayatımıza girdiği il günden itibaren büyük önemi olan SEO çalışmalarını, bu konuda eğitim almış veya eğitimsiz herkes yapabildiğini iddia etmekteydi.
Bir web tasarım çalışmaları sonrasında hazırlanan internet sitesi sayfalarının arama motoru sıralamasında yükselmesi için profesyonellerce SEO çalışması yapılması  gerekmektedir.

Web site ziyaretçilerinin aradıkları bilgilere ulaşamamalarının asıl sebebi, zayıf, kalitesiz içerikler ve uygun olmayan gereksiz arama kelimeleri yani anahtar kelimelerdir.

SEO stratejilerine hakim, bu stratejileri hayata geçirebilen gerekli bilgiye ve teknik birikime sahip bir SEO uzmanı ya da konusunda uzmanlaşmış SEO ajansları aracılığıyla alınacak profesyonel destek ile kişisel veya kurumsal işletmenizin arama motoru sonuçlarında yükselmesini sağlayabilir, rekabet yarışında rakiplerinize karşı üstünlük sağlayabilirsiniz.

İnternet sitesi tasarımı yaptırmak gerekli mi?

Bir web sitesine sahip olduğunuzda, katalog veya broşürle tanıtım yapmaktan daha az para harcarsınız. Bunun yanında değiştirmek istediğiniz bilgiler veya eklemek istediğiniz yeni ürünler için tekrar baskı yaptırmak zorunda kalmaz, bir kaç tuşa basarak tüm bunları gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde hep ekonomik anlamda hem de doğamıza destek olmuş olursunuz. Ayrıca görsel olarak iyi bir tasarıma sahip bir web tasarım ile kurulacak internet sitesi yeni müşteri kazanmanın en kısa ve en az maliyetli yoludur. Web siteleri basılı medya reklam araçları ile karşılaştırıldığında hem maliyet hem de performans olarak şüphesiz galip gelecektir.

Web Tasarımı yaptırdıktan sonra değişiklik yaptırabilir miyim?

Web tasarım yapıldıktan sonra, dileyen müşterilerimiz tasarımda değişiklik talep edebilirler ve temanın bütünlüğünü bozmayacak her türlü değişiklik yaptırmaya 1 yıl boyunca hakkınız vardır.

İnternet sitesi yaptırdıktan sonra ki düzenleme veya değişikliklerde ücret öder miyim??

İnternet sitesi tasarımı bittikten sonra 1 yıl süreyle dilediğiniz kadar değişiklik yaptırıp ücret ödemezsiniz.

ilk web sitesi tasarımı sonrasında 2. internet sitesi için indirim yapılıyor mu?

Elbette, müşteri ilişkilerimizin devamlılığını istediğimizden ilk site tasarımı sonrasında ki her web sitesi için indirim alablma imkanınız vardır.

Yaptırdığım web tasarımı hoşuma gitmezse ne olacak?

Tarafımızdan yapılmış olan web tasarımı beğenilmediği durumlarda sizlerin beğeneceği hale gelene kadar değişiklik yapılabilir.

Web tasarım fiyatları

Li Web Tasarım, sizler için en iyi şekilde internet sizesi tasarımı yapmakta ve bunun yanında SEO çalışmalarını da ücretsiz gerçekleştirmektedir.
Bilindiği gibi türlü türlü web sitesi mevcut olup istişare etmeden, sizlerin nasıl bir internet sitesi istediğini bilmeden fiyat vermek mümkün değildir.
Fakat şunu rahatlıkla belirtebiliriz, biz web tasarım piyasasında görebileceğiniz en uygun fiyatlar ile en kaliteli web siteleri tasarlamaktayız.

Size yaptıracağım Web Sitesi SEO uyumlu olur mu?

Kaliteli bir Web sitesi yaptırarak müşterilerin sizi kolayca bulmasını sağlayabilirsiniz.
Fakat sadece Web Tasarım yaptırarak bir site oluşturmak sizi zirveye taşımaz.
Web Sitesi Tasarımı bittikten sonra yapılacak özellikle de İstanbul gibi rekabetin yüksek olduğu illerde SEO yani Google gibi arama motorlarında yükselmenizi sağlayan özel müdahaleler gereklidir.
Maalesef  başka firmalarda yaptıracağınız Web Sitesi Tasarımı için ödeyeceğiniz ücrete dahil olmayan bu hizmetin bedeli öncelikle İstanbul ve yakın illerde çok ağır olabilmektedir.
Oysa İstanbul merkezli Li Web Tasarım Ajansı Web Sitesi Tasarımı, E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı ayrıca Kurulumu ve Arama Motoru Optimizasyonu gibi hizmetleri  profesyonel ekibiyle SEO hizmetlerini de Web Tasarımı işine dahil etmektedir.
Hatta Li Web Tasarım, ücretsiz internet sitesi imkanı sağlayan İndirimTopla.com gibi birçok projeye imza atarak tüm çalışmalarında öncelikle maddi yönden Web Sitesi Tasarımı yaptıramayan esnafımızın yanında olmuştur.

Kurumsal web sitesi nedir?

Kurumsal web sitesi, bir kurumun kurumsal kimliğine uygun ve kurumsal öğelerinin belirginleşmiş bir şekilde tasarlanmalıdır. … Kurumsal web sitesi tasarımı logosu, renkleri, ürünleri, iletişim bilgileri baz alınarak tasarlanması sebebiyle kurumsal web sitesi olarak isim almıştır.

İnternetin yoğunlukla kullanılması tüm kurumlar için internet sitelerinin önemi sürekli olarak artış göstermektedir.
Kurumsal Web sitesi demek kurumların dünyaya açılan penceresi demektir.
Bu sebeple iyi tasarlanmış ve SEO çalışmaları başarıyla tamamlanmış bir web sitesi sayesinde kurumlar ziyaretçilerine hızla ulaşmayı ve kurumsal kimliklerine uygun şekilde tasarım ile kendilerine ait tüm bilgilerin iletilmesini sağlamaktadırlar.

Kurumsal firmaların kendileriyle ilgili bilgi edinmek isteyen ziyaretçilere göre web siteleri tasarlayıp sunmaları önemlidir.
Fakat çoğunlukla doğru bilgi almaya veya web sitesi sayesinde amaçlarına ulaşmak isteyen ziyaretçiler, kullanması zor ve tasarım açısından başarısız internet siteleri ile karşılaşarak o siteden hemen çıkmaktadırlar.
Bu nedenle maalesef başarılı Kurumsal İnternet Sitesi sahibi olmayan işletmeler bir çok müşteri adayını da kaçırmış olmaktadır.

E-Ticaret Sitesi nedir?

Eticaret Sitesi alışveriş yapmak isteyen insanların, fiziksel mağazaya gitmeden, her ortamdan bilgisayara veya akıllı telefonlarından alışveriş yapabileceği ve alacağı ürünün ödemesini site üzerinden online olarak gerçekleştirebilecekleri bir dijital platformdur.
İnternet üzerinden alışveriş yapılabilen her siteye eticaret sitesi denmektedir. Kısaca eticaret, ticaretin dijital halidir.

Bize Soru Sorun

Aklınıza gelebilecek tüm sorular bize yardımcı olmaktadır, lütfen dilediğinizi sorunuz.

Li Web Tasarım Logo
3200 TOPICS CREATED
180 HAPPY CUSTOMERS
5 YEAR OF DEVELOPING
5000 ANSWERED QUESTIONS